Archiwa tagu: zestawy farb

Powstające sklepy plastyczne

Prawie w każdym mieście powstają jak grzyby po deszczu przeróżne sklepy i inne stoiska z przeróżnymi rzeczami do malowania. Jest to bardzo ważne, aby nie mal w każdym miejscu móc zaopatrzyć się w takie materiały plastyczne. Zamówienia składają nie tylko zwykli klienci indywidualni, ale też w dużej mierze szkoły plastyczne i inne instytucje. Już samo to, że na półkach mamy różne zestawy farb do malowania na płótnie, na szkle, czy drewnie daje nam duże pole do popisu jeśli chodzi o ich dostępność. Na regałach mamy też duży wybór kolorystyczny jeśli chodzi o papiery kolorowe, bibuły, plasteliny, pędzle, farby do twarzy dla dzieci i wiele różnego rodzaju pomocy do profesjonalnego malowania. Szkoły i świetlice często bez problemu składają swoje zamówienia i dzięki temu, że wszystko jest tak jakby w jednym miejscu to maja zapewniony dostęp do tych właśnie potrzebnych rzeczy. Często też w takich plastycznych sklepach można wynająć sztalugi malarskie, potrzebne do malowania obrazów na płótnach za pomocą pędzi i farb akrylowych.

Płótna malarskie i sztuka malowania

Sztuka malowania to bardzo popularna dziedzina kulturowa, polegająca na przedstawieniu swojego wyobrażenia na płótnie malarskim przez artystę. Artysta malarz za pomocą różnych pomocy malarskich maluje na sztalugach obrazy olejne o różnej tematyce. Malarstwo jest jedną z gałęzi sztuki plastycznej przedstawianej na płótnie, lub na innym podłożu takim jak papier,szkło, drewno czy beton. Jednak najpopularniejszym malowaniem jest malowanie na płótnie, gdzie do tego celu potrzebne są sztalugi malarskie, w dużej mierze ułatwiające prace artyście. Jest bardzo ważnym, aby malarz profesjonalista miał zapewnione odpowiednie warunki malarskie, jeśli przyjdzie mu na to ochota. Obecnie jest dużo łatwiej w pozyskaniu materiałów plastycznych niż jeszcze kilka lat wstecz. Można bez problemu zaopatrzyć się w zestawy farb, czy w inne rzeczy potrzebne do tworzenia pięknych obrazów. Sklepy dla plastyków powstają nie mal w każdym większym mieście, a w swojej ofercie maja szereg przeróżnych i potrzebnych różnych rzeczy potrzebnych dla profesjonalnych artystów.

Krajobraz pędzlem malowany

Ostatnio postanowiłam wybrać się na wycieczkę. Zgiełk miasta nie jest czymś co lubię. Pragnęłam posłuchać śpiewu ptaków, poczuć zapach lasu i głaskającego mnie po policzku wiatru… Gdy dotarłam do celu oniemiałam z zachwytu. Leśna polana, na której właśnie przebywałam wyglądała prześlicznie. Kolorowe kwiaty wyglądały niczym obrazy olejne któregoś z wielkich mistrzów malarstwa. Po powrocie do domu długo wspominałam ten widok. Wpadł mi wtedy do głowy pomysł. Postanowiłam namalować zapamiętany krajobraz. Znalazłam szybko najbliższy sklep dla plastyków i nie zwlekając długo wybrałam się na zakupy. Kupiłam pędzle i dwa zestawy farb. W domu znalazłam resztę potrzebnych przedmiotów po czym z zapałem przystąpiłam do pracy. Rezultat moich starań oceniam dobrze. Nie jest to co prawda arcydzieło rangi Vincenta, lecz tego nawet się nie spodziewałam. Sądzę, że z dumą będzie zdobić którąś ze ścian. Może niedługo stworzę następną pracę… Inspiracji na pewno mi nie braknie!!

Dobro pędzlem darowane

Każdy z nas lubi poszerzać swoje zainteresowania. Ja nie miałam na to zbyt wiele czasu więc postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym. Najpierw udałam się więc do sklepu plastycznego, gdzie zakupiłam zestawy farb, specjalny papier oraz profesjonalne pędzle. Zbliżały się Święta Bożego Narodzenia. Wieczory o tej porze roku są długie, więc czas znalazł się sam. Postanowiłam malować kartki świąteczne, które będą sprzedawane, a zyski zostaną przekazane na cele charytatywne. W internecie znalazłam telefon do fundacji zajmującej się takimi właśnie sprawami. Udało się. Ochoczo zabrałam się do pracy. Warunek był tylko jeden. Chcąc pomóc musiałam tworzyć tylko i wyłącznie obrazy ręcznie malowane. Szło mi nawet nieźle. Po kilku dniach zawiozłam swoje zbiory do siedziby ów fundacji, gdzie z entuzjazmem je przyjęto. Cieszę się, że choć w ten sposób mogłam pomóc potrzebującym. Postanowiłam wtedy, iż zostanę wolontariuszką. Może kiedyś ja również otworzę podobną fundacje.

Wyobraźnia jako profesjonalny pędzel

Miło wyciszyć się i puścić wodzę fantazji. Dobrym sposobem jest słuchanie muzyki relaksacyjnej. Taki wypoczynek wpływa kojąco na nasz organizm. Ciało może się rozluźnić, co sprawi, że ciężko zaoszczędzona chwila wypoczynku przyniesie większe korzyści dla naszego organizmu. Muzyka ta doskonale działa też na wyobraźnie. Nasz umysł z jej pomocą może stworzyć cuda. Będą one niczym piękne obrazy olejne. Obraz taki może przedstawiać wszystko, co nasz umysł jest w stanie wymyślić. Oczami wyobraźni można stworzyć dzieła, których nie powstydziłby się artysta rangi Leonarda! Nie potrzebne nam do tego pędzle ani zestawy farb. Lekarze alarmują, iż coraz więcej naszego społeczeństwa jest przemęczona, co odbija się na naszym organizmie. Taki stan przyczynia się do powstawania depresji i osłabia system odpornościowy naszego organizmu, któremu coraz ciężej zwalczać drobnoustroje. Warto jest wybrać ten sposób relaksu, zamiast oglądać seriale lub filmy w Internecie.

Farby do malowania palcami bezpiecznymi farbami

Farby do malowania palcami to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodziców, szukających jakiegoś kreatywnego zajęcia dla swoich dzieci. Farby te nie tak jak farby olejne są przystosowane do małych dzieci, co w gruncie rzeczy oznacza, że tworzy je się ze specjalnych mieszanek, które nie wywołują alergii, wdychanie ich nie jest w zasadzie szkodliwe dla nas i dla naszych pociech, oraz gdyby nasz maluch postanowił sprawdzić jak smakują, nic wielkiego się mu nie stanie. Typowe zestawy farb używanych w malarstwie sztalugowym przez profesjonalnych malarzy tworzone są ze związków chemicznych, których wdychanie lub konsumpcja może grozić powikłaniami w postaci bóli brzucha, zatrucia pokarmowego, zasłabnięć i bólu głowy. Zważywszy na to, że organizm dziecka jest mniej odporny niż ten dorosłego człowieka, dzieci mogą mocniej odczuwać skutki zjedzenia lub nawdychania się chemikaliów zawartych w typowych farbach malarskich. Dlatego warto oddzielić te przystosowane dla dzieci od tych, którymi sami malujemy, aby nie dopuścić do nieprzyjemnego wypadku.

Tekstury w sztuce i wykorzystanie ich na płótnie malarskim

Każdego dnia widzimy wszędzie dookoła nas tekstury. Potrafimy rozróżnić, czy coś co nas otacza jest miękkie, gładkie, twarde, szorstkie. Częścią malarstwa i rysunku jest dodawanie tekstur w sposób zależny od tego, czy przelewamy na canvas rzecz realistyczną czy abstrakcyjną. Widząc interakcję pomiędzy nimi otrzymujemy bardzo ciekawą i przykuwającą uwagę sztukę, zarówno w odłamie dekoracyjnym jak i klasycznych wizualnych sztuk pięknych. Istnieją liczne odmiany tekstur w sztuce i projektowaniu. Mamy na przykład tekstury, które można dotknąć, tak jak na przykład gładka powierzchnia metalowych rzeźb, bądź kolczasta powierzchnia kaktusa. Możemy rozpoznać materiał po jego teksturze: szkło – gładkie i śliskie, zaś np. piasek szorstki. W dziełach trójwymiarowych artyści używają rodzaju tekstur, który dodaje specyficznej jakości pracy. Jeśli chodzi o płótno malarskie artyści czasami wykorzystują gęsto nakładane zestawy farb w celu osiągnięcia pożądanej tekstury. Inny artyści tworzą kolaż, który jest połączeniem z papierem, lub materiałem, bądź innymi materiałami, które wykorzystuje się do osiągnięcia teksturowej powierzchni.

Obrazy olejne i ich twórcy cz. 19 – George Henry Durrie

George Henry Durrie urodził się dnai 6 czerwca 1820 roku w Hartford, zmarł zaś 15 października 1863 roku. Był amerykańskim malarzem, specjalnością którego były farby olejne i malowane nimi pejzaże. W latach od 1839 do 1841 roku kształcil się u Nathaniela Jocelyna. Z początku utrzymywał się z bycia wędrownym malarzem w stanach Connecticut i New Jersey. Pierwsze lata twórczości Durrie’go stały pod znakiem tworzonych przez niego portretów. Z końcem lat 50′ zainteresował się malarstwem pejzażowym. Jego obrazy olejne przedstawiały zwykle wiejskie scenerie w Nowej Anglii. Durrie tworzył zestawy farb skupione wokół barw ciepłych. Wyrobił sobie kilka charakterystycznych dla siebie motywów, z których często korzystał. Należały do nich między innymi domy wolnostojące, otoczone drzewami, często w scenerii zimowej. Obrazy te były senne i nostalgiczne. Zdobył renomę dopiero pod koniec swojego życia. Zaczał wówczas wystawiać w National Academy of Design. W roku 1861 firma Currier & Ives podjeła się tworzenia reprodukcji jego dzieł.

Obrazy olejne i ich twórcy cz. 8 – Andre Derain

André Derain przyszedł na świat dnia 10 czerwca 1880 roku w miejscowości Chatou, zmarł natomiast dnia 8września 1954 roku w Garches. Był francuskim malarzem tworzącym obrazy olejne osadzone w duchu fowizmu i kubizmu oraz sztuki tradycyjnej. Należał do głównych przedstawicieli fowizmu, tworzył najczęściej pejzaże Londynu, zestawy farb na owych pejzażach kreowały bardzo pozytywny, radosny nastrój. Derain stosował kolorystyczny kontrast, dużo eksperymentował z kolorami, zwłaszcza tymi ostrymi. Z czasem jednakże zmienił zainteresowania i przeszedł bardziej w stronę malarstwa realistycznego. Płótno malarskie począł zamalowywać ciemniejszymi niż dotychczas barwami. Najlepszym przykładem reprezentującym styl Andre Deraine jest obraz Most Londyński. Artysta tworzył również kostiumy i scenografie dla grupy Ballets Russes Diagilewa. Do najlepszych i najbardziej popularnych prac Andre Deraine’a zaliczają się dzieła takie jak: trzy mosty: Londyński, Westminsterski i Most Charing Cross, obraz Hyde Park i Kąpiące się.

Tu nie pomogą nawet obrazy w stylowych ramach

Lubujecie się w filmach osadzonych w tematyce seryjnych morderców? Wiem, że pytanie to wydać się może dziwne, jednakże zważywszy na kontekst, jaki miało moje dzisiejsze spotkanie ze znajomym, jest ono adekwatne. Rozchodz się o to, że znajomy ów jest miłośnikiem filmów tego typu a postacie takie jak John Doe z filmu Siedem, czy Hannibal Lecter z Milczenia Owiec, są na jego piedestale „bohaterów” kina. Tak się składa, że jego mieszkanie samo w sobie wygląda, jak by projektował je sam Lovecraft. W związku z czym urządzenie go tak, aby prezentowało się jak ładne, zadbane mieszkanie, jest raczej niewykonalne, nawet piekne obrazy w stylowych ramach by tu nie pomogły. Nie będę się może za bardzo rozpisywał na temat samego wyglądu mieszkania, jednakże zbliżone jest klimatem do lokali, które zamieszkiwały czarne charaktery w tego typu filmach. Mając to na uwadze, kompan mój postanowił wykorzystać swoje ściany jako płótno malarskie. Zakupił odpowiednie zestawy farb i zabra się za malowanie i charakteryzowanie lokalu tak, aby jak najbardziej zbliżyć je wyglądem do typowej jamy opętanego rzadzą krwii mordercy.