Archiwa tagu: obrazy w stylowych ramach

Piękne obrazy olejne

Nie od dziś wiadomo, ze wystrój naszego wnętrza w dużej mierze zależy od naszego pomysłu, jak również od gustu i stylu naszego mieszkania. I tak w naszym pięknym i dużym salonie, gdzie możliwości mamy wiele, można na jednej ze ścian umieścić piękne obrazy olejne, malowane przez wybitnych artystów. Jest rzeczą ważną, aby wystrój wtopił się z kolorem ścian jaki mamy w naszym salonie. Wiadomo, że obrazy w stylowych ramach przyciągają oko każdego człowieka znającego się na sztuce malarskiej. To nasi goście będą oceniać nasz gust, oraz kunszt i styl naszego pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest zawieszenie lustra w ramach po przeciwnej stronie, dzięki lustrom nasze pomieszczenie będzie wyglądało jak by było większe optycznie. Jest to ważne, aby wystrój salonu czy innego pomieszczenia współgrał z harmonia całego otoczenia. Do tego jeszcze, gdy dodamy stylowe meble to całość będzie się naprawdę ładnie komponowała. Dobrze jest też pomyśleć o lustrze w stylowej oprawie w naszej sypialni czy garderobie.

Spod pędzla kubisty

Moim ulubionym kierunkiem sztuki jest kubizm. Rozwinął się we Francji na początku XX w. Prekursorami byli Pablo Picasso i Georges Braque. W sztuce tej typowe jest odejście od naturalnej budowy ciała ludzkiego, pojawia się bryłowatość wraz z martwą naturą w krajobrazie oraz zmianą perspektywy, np.”Portret Gertrudy Stein” Picassa. Pędzle artystów tego okresu czyniły cuda. Najciekawszy dla mnie był kubizm syntetyczny gdzie w obrazach pojawiały się wklejane kawałki gazet, tapet czy kolorowych kawałków papieru, a także trójwymiarowe formy wbudowywane w płaszczyznę obrazu. Kubizm pokochałam, gdy ujrzałam na żywo w Ermitażu w Petersburgu obraz Pablo Picasso „Skrzypce i gitara”. To płutno malarskie zostało pokryte niesamowitym malowidłem. W Petersburgu widziałam też wiele innych dzieł malarskich. Obrazy w stylowych ramach podziwiałam z zapartym tchem. Mogłabym godzinami dzielić się wrażeniami z tej niezwykłej wycieczki. Warto zainwestować, w tak owocną we wrażenia podróż.

Obrazy olejne i ich twórcy cz. 1 – Jacques-Louis David

Jacques-Louis David urodził się 30 sierpnia 1748 roku w Paryżu, zmarł zaś 29 grudnia 1825 roku w Brukesli. Był wybitnym francuskim malarzem, głównym reprezentantem neoklasycyzmu i nadwornym malarzem Napoleona Bonaparte. Uważany dziś za filar ówczesnej sztuki oświecenia, był oficjalnym artystą okresu rewolucji francuskiej, twórca Przysiegi Horacjuszy. Nauki pobierał w pracowniach mistrzów Bouchera i Viena. Z nimi też wyruszył do rzymu, gdzie będąc pod wpływem sztuki antyku zrezygnował z malarstwa rokoka. W roku 1780 wykonał obrazy olejne – portrety Stanisawa Kostki Potockiego i Belizariusza. Ogromne uznanie zyskały obrazy w stylowych ramach, które wykonał dla króla Ludwika XVI. Był członkiem Corps Mlectoral Paryża oraz deputowanym Konwentu. Głosował w roku 1792 za zgładzeniem króla. Został aresztowany za bycie bliskim przyjacielem Robespierre`a,jednakże uratowała go amnestia. W 1804 roku został mianowany nadwornym malarzem przez Napoleona. Z tego okresu wywodzą się najlepsze dzieła jakie wyszły przez jego pędzle.

Tu nie pomogą nawet obrazy w stylowych ramach

Lubujecie się w filmach osadzonych w tematyce seryjnych morderców? Wiem, że pytanie to wydać się może dziwne, jednakże zważywszy na kontekst, jaki miało moje dzisiejsze spotkanie ze znajomym, jest ono adekwatne. Rozchodz się o to, że znajomy ów jest miłośnikiem filmów tego typu a postacie takie jak John Doe z filmu Siedem, czy Hannibal Lecter z Milczenia Owiec, są na jego piedestale „bohaterów” kina. Tak się składa, że jego mieszkanie samo w sobie wygląda, jak by projektował je sam Lovecraft. W związku z czym urządzenie go tak, aby prezentowało się jak ładne, zadbane mieszkanie, jest raczej niewykonalne, nawet piekne obrazy w stylowych ramach by tu nie pomogły. Nie będę się może za bardzo rozpisywał na temat samego wyglądu mieszkania, jednakże zbliżone jest klimatem do lokali, które zamieszkiwały czarne charaktery w tego typu filmach. Mając to na uwadze, kompan mój postanowił wykorzystać swoje ściany jako płótno malarskie. Zakupił odpowiednie zestawy farb i zabra się za malowanie i charakteryzowanie lokalu tak, aby jak najbardziej zbliżyć je wyglądem do typowej jamy opętanego rzadzą krwii mordercy.

Dzieci a sztuka, obrazy w stylowych ramach

W mojej rodzinie kultywuje się sztukę od wielu pokoleń. Tak strony ojca jak i od strony matki w każdym pokoleniu nie brakowało osób zajmujących się rysunkiem, malarstwem czy rzeźbą. W rodzinnym domu w dalszym ciągu dumnie prezentują się obrazy w stylowych ramach autorstwa mojego pradziada. Biorąc ten fakt pod uwagę zacząłem myśleć nad tym, czy również moje dzieci posiądą talent artystyczny po swoich przodkach. Podobno już w wieku przedszkolnym w dzieciach wyrabia się poczucie estetyki oraz zdolności w rozróżnianiu i stosownego doboru barw, podczas szkolnych czy domowych zajęć plastycznych. O ile małemu dziecku nie postawi się sztalugi przed twarzą, rozkazując mu tworzyć obrazy olejne, jednakże już na tym etapie malec jest w stanie bardzo dobrze operować innymi narzędziami plastycznymi takimi jak kredki czy ołówek. Bardzo zachęcam wszystkich was do tego by od małego oswajać dzieci ze sztuką i wszystkim co z nią związane. W dalszym etapi euczyć je techniki i prezentować możliwości, które niosą za sobą elementy pięknego świata sztuki.

Czy oprawiać obrazy w ramy.

Nie tylko koneserzy sztuki cenią sobie znakomite dzieła malarskie. Niestety, nie każdego stać na to, aby w swoim domu posiadać cenne zbiory uznanych już malarzy. Jednak wiele osób kupuje obrazy, ponieważ tylko one stwarzają w domu niepowtarzalny klimat i pozwalają jemu właścicielowi na zaprezentowanie tego, co tak naprawdę w malarstwie ceni.
Każdy zazwyczaj kupuje takie obrazy, jakie najbardziej mu się podobają. Jednak niektóre obrazy wymagają szczególnej oprawy. Ramy do obrazów należy jednak starannie dobierać. Nie każdy przecież obraz można oprawić w takie same ramy.
Niektóre obrazy w stylowych ramach doskonale się prezentują. Inne natomiast wyglądają w takich ramach nieciekawie. Dlatego też nie tylko obrazy należy dokładnie dobierać ale także ramy do nich. Każdy obraz wymaga innej oprawy. Niektóre obrazy olejne doskonale prezentują się w drewnianych ramach inne natomiast znakomicie wyglądają bez nich. Szczególnej uwagi wymagają obrazy ręcznie malowane, które zazwyczaj wymagają tylko delikatnej ramki, dobranej kolorystycznie do kolorystyki obrazu. Nie warto dodawać do obrazu takiej ramy, która przesłoni jego urok. To obraz musi być wyeksponowany a rama tylko jest dodatkiem do niego.

Czy tylko w galeriach kupujemy obrazy.

Kiedy decydujemy się na zakup obrazu, to zazwyczaj przychodzi nam na myśl galeria. Oczywiście, to doskonałe miejsce na to, aby dokonać w niej zakupu przede wszystkim z tego względu, że galerie oferują szeroki wybór najróżniejszych obrazów.
Na pewno obrazy ręcznie malowane możemy z powodzeniem kupować także za pośrednictwem Internetu. Tutaj można znaleźć nie tylko wspaniałe galerie, oferujące takie obrazy ale także prywatne studia, polecające prace indywidualnych artystów.
Warto nieraz trochę posiedzieć przy internecie i dokładniej przyjrzeć się zamieszczonym tutaj ofertom. Bardzo często można trafić na wspaniałe prace, które na pewno będą doskonałą ozdobą twojego domu. Możesz nie tylko kupić obrazy w stylowych ramach ale także delikatne akwarele czy też obrazy olejne. Niektórzy znawcy sztuki tutaj właśnie natrafiają na takie dzieła, których nigdzie indziej nie spotkali. Warto także bliżej przyjrzeć się aukcjom internetowym. Niektóre z nich prezentują bardzo ciekawe prace a ich ceny na pewno nie są wygórowane w stosunku do tego, co sobą prezentują. W taki sposób można nabyć nie tylko prace amatorskie ale także dzieła znanych już i cenionych na rynku malarzy.

Po co kupujemy obrazy?

Czy tak właściwie zastanawiałeś się kiedyś, po co kupujesz obraz? Czy tylko dlatego, że wszyscy praktycznie kupują obrazy ręcznie malowane czy dlatego, że to doskonały element dekoracyjny nie tylko ściany ale także wnętrza? A może dlatego, że jesteś estetą i lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami? Na pewno każdy z nas ma inny powód do tego, aby kupować obrazy.
Jedni wybierają obrazy w stylowych ramach, inni natomiast wolą małe obrazy olejne. Bez względu na to, jakimi powodami kierujesz się, wybierając obrazy, na pewno stanowią one niezastąpiony detal w urządzaniu wnętrz.
Wielu projektantów, kiedy przygotowuje projekt wnętrza, dopasowuje już obrazy, jakie powinny wisieć na ścianach. Może jest to i dobry sposób na to, aby doskonale one harmonizowały z całym wnętrzem ale nie mamy wtedy dowolności w ich doborze. Przecież obrazów nie można traktować tylko jako elementu dekoracyjnego. To przecież nie tylko ozdoba ściany czy tez dodatek do pokoju. Warto więc samemu dokonać jego wyboru w taki sposób, aby najbardziej pasował on do nas a nie tylko do wnętrza. Obraz przede wszystkim powinniśmy polubić. To nie kanapa, która wymienimy na inną. Obraz to coś więcej i dlatego wymaga on przede wszystkim naszej akceptacji.

Polecane miejsca na zakup obrazów.

Kiedy poszukujemy jakiegoś ciekawego i ładnego obrazu do naszego domu, to nie zawsze udaje nam się trafić na taki, jaki nam odpowiada. Bardzo często jednak można bardzo okazyjnie kupić wspaniałe obrazy ręcznie malowane. Gdzie jednak takich obrazów poszukiwać? Warto przede wszystkim zainteresować się małymi wystawami prac malarskich, organizowanych w niewielkich miastach. Szczególnie takie wystawy są organizowane w domach kultury i to jest odpowiednie miejsce na poszukiwanie naprawdę wspaniałych dzieł za niewysoką cenę.
Jeżeli więc często wyjeżdżasz to staraj się sprawdzić, czy w mieście, do którego się udajesz, nie ma akurat ciekawej wystawy czy też galerii, która oferuje tego typu prace. Jednak w takich sytuacjach, kiedy zależy ci na czymś szczególnym, możesz sprawdzić takie miejsca, w których malarze realizują indywidualne zamówienia klientów. Jeżeli określisz, co tak właściwie potrzebujesz, to na pewno powstanie taka praca, z której będziesz zadowolony. Możesz zamówić elegancko portret. Takie właśnie obrazy w stylowych ramach doskonale się prezentują. Możesz zamówić dowolne obrazy olejne które na pewno będą indywidualne i namalowane tylko dla ciebie.

W których miejscach warto kupować obrazy.

Chcesz kupić wspaniały obraz, który będzie doskonale pasował do twojego nowocześnie urządzonego domu a jednocześnie podobał się tobie? Nie bardzo wiesz, gdzie można takie obrazy kupić. Najpierw sprawdź w Internecie dostępne oferty i przekonaj się, że tutaj wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Zaskakuje przede wszystkim tematyka obrazów. Takie obrazy ręcznie malowane przedstawiają praktycznie wszystko. Można podziwiać na nich nie tylko wspaniałe krajobrazy ale także kwiaty, zwierzęta, ciekawych ludzi oraz najróżniejsze sytuacje z życia.
Kiedy można kupić wspaniałe obrazy olejne to nie warto chyba wieszać reprodukcji starych dzieł tylko cieszyć się wspaniałymi dziełami ręcznie malowanymi. Nie zawsze musisz wybierać obrazy w stylowych ramach, które przedstawiają portrety ludzi. Może to być wspaniały pejzaż czy też jakaś martwa natura lub też ciekawe malarstwo, prezentujące sceny z życia. Takie obrazy możesz kupić także w sklepach z obrazami czy też specjalnie do tego wyznaczonych galeriach.
Zakup obrazu wymaga jednak zastanowienia się i odpowiedniego jego dobrania pod każdym względem. Dlatego też warto wcześniej obejrzeć wiele obrazów, zanim wybierze się ten jeden.