Archiwa tagu: masa plastyczna

Odpowiednie zabawki kreatywne dla milusińskich

Szkoły i inne placówki wychowawcze poprzez naukę i zabawę starają się zapewnić dzieciom odpowiednią zabawę i naukę. Jest to bardzo ważne, aby nasze dziecko mogło rozwijać talent, może to być nie jednokrotnie ukryty jakiś talent. Sale świetlicowe w obecnej dobie są bardzo bogato wyposażone i mają piękne sztalugi malarskie ustawione szeregowo tak, że tworzą kilka miejsc tak zwanych stanowisk do malowania. Ustawione odpowiednio pod kątem w stronę okna dają naprawdę duży komfort do malowania, a pędzle niemal same rwą się do malowania. Na świetlicy jest też coś dla dzieci, które nie lubią malować, o nich tez pomyślano. W kolorowych dużych pojemnikach są klocki i przeróżne gry edukacyjne, poukładane według wieku kas dzieci, po to , aby każda klasa mogła bez problemu poszukać co ją interesuje. Obok znajdują się pojemniki, gdzie swoje miejsce ma ciastolina, masa plastyczna, farby do twarzy. Farby do twarzy używa się tylko za zgodą nauczyciela i tylko pod jego kontrolą. Wszystko jest bezpieczne i atestowane, ale musi być odpowiednio używane, żeby nikomu nic się nie stało.

Zabawki kreatywne kontra komputer

W dobie komputerów inne rozrywki przechodzą do lamusa. Dzieci od najmłodszych lat spędzają czas grając w gry komputerowe bądź – o zgrozo- surfując w sieci. Jest to wręcz nie do pomyślenia, iż kilkuletnie dzieci umieją same włączyć sobie komputer, a mają trudności np. w ubraniu butów. Czy nie lepiej, drodzy rodzice, poświęcić chwilę swojemu dziecku? Zabawki kreatywne są wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu z pociechą. Maluch na pewno ucieszy się miło spędzając czas z mamą lub tatą. Doskonałym pomysłem na takie chwile jest ciastolina lub masa plastyczna. Stworzone przez was figury nie muszą być piękne. Dziecku i tak przyniesie ta zabawa wiele korzyści. Dla troszkę odważniejszych rodziców proponuję np. farby do twarzy. Malowanie buzi ucieszy malucha z pewnością bardziej, niż kolejna gra komputerowa. Łatwo jest je zmyć ze skóry, co jest ich kolejnym atutem. Zachęcam was Drodzy Rodzice do zabawy z dzieciakami. Przekonacie się, że wam też sprawi to radość.

Zabawka na niepogodę

Kiedy na dworze pogoda za specjalnie nie dopisuje, a nasze dzieci się nudzą, ponieważ dotychczasowe zabawki im się znudziły, wówczas my jako ich rodzice musimy wymyślić im nową formę zabawy. Z pewnością sprawdzi się tutaj plastelina, którą dzieci bardzo uwielbiają. Lecz również możemy skorzystać z nieco podobnych form, a mianowicie jest nią masa plastyczna, która jest po postu bardziej plastyczna od plasteliny. Jeśli jednak nie mamy tych form pod ręką, możemy wówczas zrobić masę sami. Za pomocą wody, soli oraz mąki uzyskamy substancje zwaną ciastoliną. Taka ciastolina co prawda będzie jednokolorowa, ale gdy zastosujemy barwniki, w szybki sposób uzyskamy kolory. Tak więc obojętnie, która masę wybierzemy, to i tak dostarczy ona nam wiele radości. Z każdej takiej masy możemy bez końca robić rozmaite figurki i inne przestrzenne rzeczy. Również możemy sobie pozwolić na naklejanie masy an kartki papieru, w ten sposób stworzymy własny krajobraz, czy przestrzeń. A wszystko to, żeby zabawa była udana.

Plastyczne formy służące do zabawy

Gdy nie chcemy, aby nasze dziecko się nudziło, my jako rodzice coraz częściej stajemy na głowie i proponujmy mu różne formy zabaw. Wiadomo, że karetki, czy mazaki, dzieciom po pewnym czasie się znudzą, więc czas sięgnąć po coś bardziej kreatywnego. I tutaj nadchodzi bardzo proste rozwiązanie, o tuż możemy sięgnąć po rożnego rodzaju masy. Taką podstawową będzie masa plastyczna, która pozwoli naszym dzieciom bawić się przez dłuższy czas. Bardzo podobną forma jest plastelina, jednak jej właściwości stają się miękkie pod wpływem temperatury człowieka. Natomiast, gdy przyjmuje ona temperaturę pokojową, wówczas staje się twarda. Jeśli jednak nie mamy takich mas w domu, możemy zrobić ją sami. Jednak nie osiągniemy plasteliny, a uzyskamy ciastolinę. Dzięki mące, soli i wodzie, uzyskamy masę o konsystencji produktu ciastoliny. Taka ciastolina, również pozwoli naszym dzieciom bawić się bardzo długo i będą mogli oni tworzyć z niej różne przestrzenne rzeczy. Tak więc obojętnie na która masę się zdecydujemy, to i tak zabawa będzie bardzo udana.

Masa plastyczna

Na ogół, gdy dzieci się bawią potrzeba im kartka i parę kredek, jednak co zrobić, gdy dziecko znudzi się taką formą zabawy. Wówczas my jako rodzice, możemy sięgnąć po inne formy zabaw. Albowiem masa plastyczna świetnie nadaje się do zabaw, dla małych dzieci. Bardzo podobna formą jest plastelina, która staje się bardzo miękka pod temperaturą naszego ciała. Zaś w temperaturze pokojowej staje się twarda. Dzięki takim masą, nasze dzieci mogą tworzyć rozmaite, przestrzenne kompozycje. Ponadto kupno takiej masy nie jest wcale takie drogie, a powoduje, że milo spędzamy czas. Jeśli jednak taka opcja nam nie odpowiada, lub też chcielibyśmy ją zmienić, to możemy zamienić ją na ciastolinę. O tuż taka masa jaka jest ciastolina, to bardzo ciekawa forma zabawy, ponieważ tutaj masa jest bardziej elastyczna. Lecz niezależnie, na która masę się zdecydujemy, to i tak nasze dziecko będzie przez długi czas zajęte komponowaniem nowych i bajkowych postaci. W ich zabawie z pewnością pomoże specjalna podstawka, która będzie chroniła powierzchnię mebli.