Archiwa tagu: lustro w stylowej ramie

Profesjonalne pędzle to zbyt mało

Stałam w pięknym, przestronnym salonie. Moją sylwetkę odbijało lustro w stylowej ramie, powieszone w centralnym miejscu pokoju. Rama ta, miała niesamowicie wykonane zdobienia. Były podobne do dzieł największych mistrzów, jak np. Michał Anioł. Piękno w najczystszej postaci!! Postanowiłam obejrzeć resztę posiadłości. Spacerując po wielkim domu mój podziw wzbudzały dzieła zebrane w tym pałacu. Ruszyłam więc przed siebie długim, jasnym korytarzem. Dech w piersi zapierały wielkie kryształowe żyrandole, ozdobne kotary i różnego rodzaju wazy. Największe moje zainteresowanie pochłonęły jednak cudowne obrazy olejne. Dotarłam właśnie do ogromnych drzwi, które z ciekawością zaczęłam otwierać, gdy usłyszałam jakąś melodię… Okazało się, że to mój budzik karze już wstawać. Tego snu nie mogłam zapomnieć. Postanowiłam odwiedzić muzeum w Sukiennicach. Tak mało czasu mamy na co dzień, aby podziwiać te prace. Do stworzenia takich dzieł nie wystarczą profesjonalne pędzle…

Podobrazia i inne rupiecie

Właśnie urządzamy z mężem nasz dom. Wystrój wnętrz jest kwestią dużych sporów. Ja chcę widzieć tam lustro w stylowej ramie, czy obrazy olejne umiejscowione najlepiej nad małym kominkiem z czerwonej cegły… Mąż natomiast lubi zimny i surowy styl, który aż błaga o kilka ciepłych detali, dopełniających całości i czyniących wnętrze przytulniejszym. Powodem do sprzeczek stała się też moja pracownia malarska. Musi być w pomieszczeniu dobrze oświetlonym. W tym, które wybrałam mój luby wymyślił sobie kuchnie. Gdzie więc będą stały moje sztalugi?! Niech teraz znajdzie lepsze pomieszczenie dla moich rupieci, jakimi nazywa zestawy malarskie, profesjonalne pędzle, podobrazia, tuby rysunkowe , szkicowniki, ołówki etc. W sumie nic dziwnego, że są to dla niego rupiecie, gdyż jest tego wszystkiego dość sporo. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak dojść z ukochanym do porozumienia. Będę miała ciężki orzech do zgryzienia. W ostateczności wyniosę się z tym wszystkim na strych.

Lustro w stylowej ramie kontra ciasne mieszkanie

Moja mama jest miłośniczką różnych staroci, które z zapałem kolekcjonuje. Są to mosiężne świeczniki, pięknie zdobione dzbany i półmisy oraz wiele innych przedmiotów. Przed kilkoma dniami zakupiła na placu targowym ogromne lustro w stylowej ramie oraz obraz olejny imitujący słynne „Słoneczniki” Vincenta van Gogha. Teraz mamy duży problem, gdyż na tak duże lustro w naszym mieszkanku nie ma miejsca. Moja rodzicielka upiera się jednak, że musi ono w domu pozostać i cały czas podaje nowe propozycje umieszczenia eksponatu. Niestety żadna z nich nie okazała się jeszcze trafna. Zaproponowałam nawet, że kupie jej w zamian za to jedno dwa inne, lecz mniejszych gabarytów, lustra w ramach. Nic z tego. Musi wisieć i koniec. Teraz już wiem po kim odziedziczyłam tak silny upór. Ostatecznie mama zrobiła miejsce dla swojego skarbu kosztem pięknej palmy, która zdobiła nasze cztery kąty już dość długo. No cóż. Dalsza walka i tak zakończyłaby się klęską.

Ozdobne lustra w ramach.

Cennym elementem dekoracyjnym wielu domów i mieszkań są lustra w ramach. Lustro w stylowej ramie można wykonać samodzielnie z praktycznie każdego dostępnego materiału. Natomiast dla osób, które nie mają zdolności plastycznych, boją się dłuta i nie znoszą zapachu farby akrylowej pozostaje tylko jedna możliwość: zakup. Często lustra są sprzedawane osobno i można do nich dopasować odpowiednią ramę. Jednakże wielbiciele pięknych przedmiotów w stylu retro lub antyków powinni udać się na giełdę staroci, gdzie można znaleźć naprawdę piękne egzemplarze ram czy gotowych luster w ramach. Niejednokrotnie lustra w bogato zdobionych ramach można znaleźć także na aukcjach internetowych, gdzie za kilka złotych można stać się właścicielem unikatowego przedmiotu. Piękne, kryształowe lustro powinno też mieć niebagatelną oprawę, ponieważ dopiero wtedy można docenić jego kunszt i wysoką jakość. Lustra w stylowych ramach powieszone nad komoda mogą w pełni zastąpić toaletkę. Takie lustra są też świetnym uzupełnieniem dodatków do salonu. Ponadto dużym lustrem można optycznie powiększyć powierzchnię mieszkania. Lustra w ramach to nie przeżytek, taki przedmiot świadczy o dobrym guście i wyrafinowaniu.

Lustro w stylowej ramie

Stare, wielopokoleniowe domy mają to do siebie, że w pomieszczenia służących za tak zwane ‚graciarnie’, można czasami znaleźć bardzo ciekawe rzeczy. Piszę o tym ponieważ, miałem ostatnio sposobność uczestniczyć w ‚odgracaniu’ strychu u swojej ciotki. Po bodajże dwóch dekadach, zdecydowała się za odłożone pieniądze zrobić remont domu. Zaprzęgła mnie razem z kuzynostwem do ogarnięcia całego strychu i wyniesienia wszystkich znajdujących się w nim rzeczy. Ciotka za młodu była malarką, nie dziwiło mnie zatem znalezienie u niej bardzo starej i spróchniałej sztalugi wraz z innymi przyborami malarskimi. Czego jednak się nie spodziewałem, to znalezienia pięknego dziewiętnasto-wiecznego lustra. Owe lustro w stylowej formie, leżało wciśnięte między stare ciuchy i inne raczej nie prezentujące jakiejkolwiek wartości finansowej czy kolekcjonerskiej. Zafascynowani pięknym znaleziskiem czym prędzej zabraliśmy się za czyszczenie owego lustra. W między czasie kuzyn odnalazł – jak się okazało oryginalne należące jeszcze do pra-pra dziadka dłuta których to użył by wyżłobić piękne zdobienia w ramie lustra.

Piękne i popularne lustra w stylowych ramach

Obecnie w telewizji można obejrzeć wiele ciekawych programów. Wiele z nich traktuje o dekorowaniu wnętrz. Jak wiadomo, współcześni ludzie bardzo lubią być modni. Przyjemność sprawia im samodzielne dekorowanie wnętrza swojego mieszkania lub swojego nowo wybudowanego domu. Jak wynika z badań, takie programy telewizyjne oglądane są przez bardzo wielu telewidzów. To z kolei świadczy o tym, że Polacy coraz większą wagę przykładają do panującej mody oraz do tego, jak bardzo stylowe jest ich miejsce zamieszkania. Bardzo pozytywnie rokuje to na przyszłość. Niemal jednomyślnie wszyscy projektanci i dekoratorzy głoszą, że najmodniejsze w tym sezonie są lustra w ramach. Można je zawieszać niemal w każdym miejscu domu. Co więcej, nie muszą one koniecznie wisieć na ścianie, ale mogą na przykład stać oparte o ścianę czy jakikolwiek mebel. Jedynym problemem jest oczywiście cena. Jak się okazuje, takie lustro w stylowej ramie może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście wszystko zależy od producenta szkła i producenta ramy. Można sobie, rzecz jasna pozwolić na skorzystanie z usług tańszej firmy. Niektórzy jednak wolą zamiast lustra kupić sobie obrazy ręcznie malowane. Jak widać, istnieje bardzo wiele różnych, ale wciąż ciekawych opcji.

Lustro w stylowej ramie – to coś dla mnie!

Niedawno rozpoczęłam remont swojego mieszkania i przy jego okazji wpadłam na doskonały, jak mi się wydaje, pomysł wprowadzić totalną zmianę panującego w jego wnętrzach stylu. Dlatego właśnie postanowiłam wybrać nowe kolory ścian i inne, bardziej przyjazne meble. Nie mogłam natomiast znaleźć inspiracji w temacie doboru dodatków. Udało mi się co prawda znaleźć piękne lustro w stylowej ramie, które postanowiłam ostatecznie powiesić w przedpokoju. Wyszukałam również w miejscowej galerii piękne obrazy ręcznie malowane, które zawisnąć miały w salonie. Na resztę nie miałam na razie pomysłu, ale i tak miałam nadzieję, że te wybrane już elementy sprawią, że moje mieszkanie nabierze nowego charakteru i harmonii którą planowałam osiągnąć. Nie wiem tylko czy uda mi się znaleźć w mieszkaniu powierzchnię, na której mogłabym umieścić sporych rozmiarów obrazy olejne, odziedziczone po babci, które teraz zajmują miejsce w mojej piwnicy, a które mogłyby stanowić niesamowicie efektowny element wystroju.

Obrazy w stylowych ramach – moja prywatna kolekcja.

Jakiś rok temu rozpoczęliśmy z mężem budowę naszego nowego domu. Od początku zakładałam, że znajdzie się w nim wiele stylowych mebli, które od zawsze chciałam umieścić w swoich wnętrzach ale na które nigdy nie miałam miejsca. Teraz ,miało się to zmienić, bo nasz dom jest być dość spory. Co prawda na obmyślanie wystroju wnętrz domu mam jeszcze sporo czasu ale już dziś nie mogę się doczekać tego jak ostatecznie uda mi się wykończyć dom. Na pewno jednym z najważniejszych elementów wystroju będą wspomniane stylowe meble oraz liczne w mojej kolekcji obrazy olejne. Zdążyłam się zorientować, że w klasycznych wnętrzach najlepiej wyglądają obrazy w stylowych ramach dlatego postanowiłam właśnie w taki sposób wyeksponować obrazy które posiadam. Jest jeszcze jeden element – lustro w stylowej ramie. Ale to lustro zawiśnie prawdopodobnie w salonie, nad kominkiem. Jest jeszcze tyle detali do obmyślenia i zaplanowania, ale na szczęście mam jeszcze trochę czasu i postaram się go wykorzystać najlepiej jak potrafię.

Babcine obrazy w stylowych ramach.

Kiedy wspominam czasy mojego dzieciństwa widzę w nich dom mojej babci , w którym praktycznie w każdym pomieszczeniu (może za wyjątkiem kuchni) na ścianach wisiały obrazy olejne. Wiele z tych obrazów pamiętam do dziś. Babcine obrazy w stylowych ramach każdorazowo roniły na mnie ogromne wrażenie i zawsze uważnie im się przyglądałam, mimo że widziałam je przecież codziennie. Było w nich coś magicznego i to właśnie ta magia pozostała w moich wspomnieniach. Pamiętam że w salonie, tuż nad kominkiem wisiało piękne, ogromne lustro w stylowej ramie, którego nie sposób było dostrzec i które optycznie powiększało i tak ogromne pomieszczenie. Właśnie takiego lustra poszukuję już od kilku lat do swojego domu, ale takich okazów już chyba nie ma, a lustro które kiedyś należało do babci zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach tuż po wojnie. Cały czas żyję jednak nadzieją, ze uda mi się je przypadkiem odnaleźć w jakimś antykwariacie i znów wróci w posiadanie mojej rodziny i zawiśnie w moim salonie…

No i kupiłam lustro w stylowej ramie…

Każdy kto choć raz wykonywał w swoim domu czy mieszkaniu remont albo próbował przearanżować swoje wnętrza zgodzi się, że na rynku istnieje ogromna liczba sklepów oferujących asortyment z zakresu wyposażenia wnętrz . Mało tego, sklepy te są w bardzo dobrej kondycji bo przecież każdy z nas chciałby mieszkać w domu modnym i nowoczesnym. Również ja pokusiłam się na zreorganizowanie mojej przestrzeni mieszkalnej a sklep który odwiedziłam okazał się miejscem z mnóstwem pomysłów i inspiracji, które idealnie mogłyby mi posłużyć. Były tam na przykład piękne lustra w ramach, które prezentowały się bardzo okazale na tle ciemnych ścian. Oczywiście nie mogłam się oprzeć i postanowiłam kupić takie lustro w stylowej ramie sądząc, że będzie ono idealnym rozwiązaniem do moje niewielkiej łazienki i okazał się to strzał w dziesiątkę. Mogłabym jeszcze wymieniać wiele pomysłów jakie podejrzałam we wspomnianym sklepie, ale zatrzymam je dla siebie. Może poza jednym – znalazłam rewelacyjne obrazy olejne, które w sam raz nadają się do mojego salonu.